Traktorové vyvážačky a hydraulickej ruky FARMA

Lesnícka technika FARMA

V „československých“ lesoch môžete stále častejšie uvidieť lesnícke stroje značky FARMA. FARMA je švédsko – estónska značka vysoko kvalitné a cenovo dostupné lesníckej techniky, ktorá dodáva stroje zákazníkom po celom svete už niekoľko desiatok rokov.

Úspech značky FARMA stojí na niekoľkých základných princípoch:

1) Cenová dostupnosť – stroje FARMA sú cenovo dostupné nielen pre väčšie spoločnosti, ale aj pre živnostníkov a drobné vlastníkmi lesa.

2) Najširšia ponuka na trhu – zákazník môže vyberať zo širokej škály nosnosťou vyvážacích vlekov, dosahov hydraulických žeriavov a v neposlednom rade tiež z veľmi bohatej ponuky príslušenstva a rozšírenie.

3) Vyskúšaná kvalita – najvyššia kvalita strojov daná perfektným technickým a dielenským spracovaním a použitím kvalitných a osvedčených komponentov a materiálov.

4) Starostlivosť o zákazníka – pred a po predaji – odborná konzultácia a pomoc s výberom vhodnej technológie, záručný a pozáručný servis. Všetky náhradné diely a komponenty sú dostupné aj pre výrobky a stroje, ktoré už boli vyradené z výrobného programu.

5) Široká použiteľnosť – vyvážacie vleky a žeriavy FARMA sú určené pre bežné a všeobecne rozšírené traktory a ďalšie ťažné stroje. Vďaka nízkym nárokom na hydraulický systém pracujú a fungujú bez komplikácií aj so staršími modelmi bežných traktorov.

6) Lacné a dostupné náhradné diely – všetky náhradné diely a komponenty sú dostupné aj pre výrobky a stroje, ktoré už boli vyradené z výrobného programu.

Našu ponuku vyvážacích prívesov FARMA si môžete prezrieť TU.

Hydraulickej ruky – žeriavy

Hydraulickej ruky FARMA vyčnievajú nad ostatnými výrobcami svojou vysokou zdvíhacou silou a dlhou životnosťou. Sériovo sú montované na vyvážací vleky FARMA, ale možno ich tiež zakúpiť samostatne (vrátane hydraulických rozvodov a rozvádzače podľa priania zákazníka) a používať v trojbodovom závese traktora (v kombinácii so sériovo vyrábaným adaptérom), pripevniť na štiepkovač alebo iný pracovný stroj a v neposlednom rade je tiež veľmi obľúbené použitie ako tzv. stacionárny žeriav.

Hydraulické ruky sú vyrábané v dosahu od 3,8 do 8,5 metra a je možné ich dovybaviť napr. rádiovo ovládaným hydraulickým navijakom, pracovným svetlom, atp. Hydraulické žeriavy je tiež možné vybaviť špeciálnym tlmičom rázov a pohybov, ktorý minimalizuje trhané pohyby hydrauliky a tým znižuje opotrebenie hydraulického žeriavu a zvyšuje rýchlosť a efektivitu práce.

Hydraulická ruka Farma
Hydraulická ruka Farma

Požadovaný prietok hydraulického oleja sa v závislosti na veľkosti hydraulickej ruky pohybuje od 10 do 70 litrov / min pri tlaku 165 až 200 bar. Zákazník má na výber z mnohých typov ovládania hydraulickej ruky. Od jednoduchých hydraulických rozvádzačov, cez elekromagnetické rozvádzače, hydraulické servo až po diaľkovo ovládané proporcionálne rozvádzače.

Hydraulickej ruky je možné pripojiť priamo do hydraulického okruhu traktora / ťažného vozidla alebo je vybaviť čerpadlom pre pripojenie na vývodový hriadeľ traktora (PTO), prípadne vieme tiež dodať hydraulický agregát pre pohon hydraulického systému (elektrický alebo benzínový pohon).

Vyvážacie vleky

Vyvážacie vleky FARMA sú známe svojou extrémnou odolnosťou a praktickosťou. Za týmito vlastnosťami stojí niekoľko desiatok rokov vývoja a preverovanie v najtvrdších pracovných podmienkach pri každodennom nasadení. Dodať je možné vleky o nosnosti od 6 do 16 ton a na želanie zákazníka je osadiť vhodnou hydraulickou rukou (na výber z viacerých variantov). Vleky je možné dovybaviť brzdami, osvetlením, predĺžením ložnej plochy, ľubovoľným počtom klaníc, atď. Všetky vyvážacie vleky (okrem 6-tich tonového) sú už v základnej výbave vybavené hydraulicky polohovateľnou ojou pre lepšie manévrovanie. Pre vleky o nosnostiach 9, 12, 14 a 16 ton je možné dodať pohon kolies 4×4 vloženým kolieskom. Vyvážacie vleky s nosnosťou od 7 do 12 ton sú na základe povolenia od Ministerstva dopravy SR homologované pre prevádzku na verejných komunikáciách.

LKT a vyvážečka FARMA
LKT a vyvážečka FARMA

Drapáky a nakladače

FARMA vyrába najširší sortiment príslušenstva pre hydraulické ruky na trhu. Základným príslušenstvom sú drapáky dodávané vo veľkostiach (podľa obsahu klieštin) 0,12; 0,16; 0,20 a 0,24 m². Drapáky sú vyrábané v dvoch variantoch – kulatinové alebo na raždie. Pripravené sú podľa priania zákazníka na montáž na hriadeľ alebo na prírubu rotátora. Drapáky je tiež možné dovybaviť tzv. Vkladacími lyžicami pre manipuláciu a nakladanie sypkých materiálov (napr. Zeminy, pilín, štiepky, piesku atp.). Vkladacie lyžice sú vyrábané vo veľkostiach pre použitie s drapáky 0,12; 0,16 a 0,20 m². Vo výrobnom programe sú zahrnuté aj špeciálne nakladače sypkých hmôt, ktoré ľahko pripevníte k Vašej hydraulickej ruke po demontáži drapáka. Nakladače sypkých hmôt sú vyrábané v dvoch veľkostiach – 160 alebo 200 litrov. Príslušenstvo je vyrábané z kvalitnej švédskej ocele (SSAB) a najviac namáhané časti potom z ocele DOMEX 650.

Štiepací hlavice BC 18

Unikátne pracovné príslušenstvo vhodné k montáží na Vašu hydraulickú ruku (vhodné ako pre klasické lesnícke žeriavy, tak i pre stroje používané na zemné práce). FARMA BC 18 je robustná gilotínová štípacie hlavice s urezom do 18 cm. Toto príslušenstvo je vhodné najmä pre odstraňovanie náletových drevín, prácu v topoľových porastoch, probírkách, atp.

Perfektná kvalita, švédska tradícia a nikdy nekončiaci starostlivosť o zákazníka, to je FARMA.


Partnerské weby